Archiv aktualit

VESELÉ LÉTO 2020

Navzdory složité situaci a mnohým změnám v důsledku epidemiologických opatření se nám podařilo “Veselé léto 2020" na mnoha místech uskutečnit a akce se velmi zdařily:-). Ve spolupráci s Hudebním divadlem dětem uspořádal Klub dětem i v náročném období  svůj již devatenáctý ročník většinou ve venkovních prostorách areálů ústavů. Starší děti zažily dokonce i speciální ohnivou show, workshopy a mnohá další překvapení:-)

Výprava za bratry Čapkovými

Osmnáctý ročník festivalu Veselé léto je v plném proudu. S pohádkami O pejskovi a kočičce jsme se letos vydali za bratry Čapkovými a připomněli si nejznámější díla napsaná pro mladší i starší děti....

Nečekáme, vyplouváme!

Veselé léto 2018 je v plném proudu....

Za zvuku opravdového lodního zvonu letos s dětmi "vyplouváme" na širý oceán. Program je věnován dobrodružnému příběhu Julese Vernea- 20 000 mil pod mořem, ale také inspirativním příběhům mořeplavců a robinsonů. Děti si v první části programu zkoušejí vědeckou práci mořských Ichtyologů zkoumáním exponátů skutečných mořských živočichů a mušlí. Nabyté poznatky následně zúročí při bádání po původu záhadného mořského tvora- legendární Krakatice. Jako robinsoni pak děti projdou základním kurzem přežití na pustém ostrově. Během pohybové hry se naučí, jak se správně zachovat, kdyz tváří v tvář potkají tygra nebo jedovatého hada, proč je například býložravý hroch nebezpečné zvíře a co dělat, aby si na nás nepochutnal krokodýl. Malí robinsoni si na svém pomyslném ostrově uvědomují, co člověk potřebuje pro sve přežití a jak důležitá je voda, přístřešek nebo oheň. Nakonec se naučí vázat užitečné námořnické uzly a vlastnoručně vyrobí vlastní rybářskou síť. V následujících výtvarných dílnách využívají fantazii k vytvoření společné mapy tajuplného ostrova- pomocí speciální techniky rozmývaných akvarelových barev a mořského písku.

Termíny Veselého léta 2018

Letošní "Veselé léto" s programem "Nečekáme, vyplouváme", proběhne v těchto termínech a místech:

19.6.2018 oddělení dětské psychiatrie liberecké nemocnice

19.6.2018 dětské centrum Sluníčko v Liberci

20.6.2018 dětský domov Pardubice

25.6.2018 dětský domov Přestavlky u Chrudimi

25.6.2018 dětský domov Holice v Čechách

26.6.2018 dětská oddělení nemocnice v Ústí nad Orlicí

26.6.2018 dětská oddělení nemocnice v Hradci Králové

27.6.2018 dětské centrum Veská u Sezemic

28.6.2018 dětský domov Sedloňov